Kanat Tipi Mikser - Toztek Mühendislik Ltd.

Rusça
İçeriğe git
KANAT TİPİ MİKSER
PerMix PTP serisi Kanatlı Mikserler
PerMix PTP serisi Kanatlı Mikserler, iyi bilinen Pulluk Mikserlerinden (veya Ploughshare Mikserleri, Plough Mikserleri ) türetilmiş yenilikçi bir tasarımdır. Kürek, Pulluk ile aynı karıştırma performansını sağlar ancak çok daha az güç tüketimi gerektirir. Küreklerin daha az dönüş hızı nedeniyle, Kürek için karıştırma elemanının aşınması da Pulluklardan daha azdır. Ayrıca, PerMix Kanatlı Mikserler, bulamaç gibi toz sıvı karışımı viskoz/yapışkan malzemelerle uğraşırken daha iyi bir performansa sahiptir; bunun nedeni, viskoz malzemeler pulluk tipi karıştırma elemanlarından sıyrılırken kürek tipi karıştırma elemanlarından sıyrılamaz.
Toz Mikser
Geleneksel Ribbon Karıştırıcılarla karşılaştırıldığında, Kanatlı Karıştırıcıların karıştırma performansı çok üstündür. Aynı güç tüketiminde benzersiz şekilde tasarlanmış kanatçıkların bir Ribbon karıştırıcıdaki şeritlerden daha eğimli olması nedeniyle malzemeyi daha agresif bir şekilde karıştırabilir ve tek bir dönüşte daha fazla malzemeyi hareket ettirir.
PTP Kanatlı Mikserimiz ile PTS Pulluk Mikserimiz arasındaki temel fark, karıştırma elemanıdır: PTS Mikser, pulluk şeklindeki öğeyi kullanırken, PTP Mikser, kanatlı öğeyi kullanır. PerMix PTP Kanatlı (Paletli) Karıştırıcılar, birleştirme, ince karıştırma, dağıtma, askıya alma, emülsifiye etme, havasını alma, tavlama, kimyasal veya fiziksel reaksiyonları hızlandırma, granülleştirme, aglomeraları parçalama vb. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Pulluk Karıştırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabilir.
Hem Kanatlı hem de Pulluk, 1:1,000,000'e kadar yüksek karışım oranı prosesleri için iyi niteliklere sahip "agresif karıştırıcılardır"; bu, bir parti karışım hacminin 1 ppm'lik tek numunesinin hala doğru içerik karışımına sahip olabileceği anlamına gelir.
TEMEL YAPI
PerMix PTS Pulluk Karıştırıcıları ve PTP Toz Karıştırıcıları, silindirik bir kap içinde dönen, merkezi olarak monte edilmiş yatay bir şafttan, merkezi olarak monte edilen şafta bağlı pulluk veya kanat ( veya kürek) şeklindeki karıştırma elemanlarından, toz malzemeleri beslemek için üstte özel açıklıklardan, karıştırıcının önünde gömme bağlantı erişim kapılarından, karıştırıcının alt kısmında da pnömatik veya manuel olarak çalıştırılan bir gömme boşaltma tahliye vanası ve tam teşekküllü bir tahrik ünitesinden oluşur.
OPERASYON SÜRECİ
Karıştırma kabı, %30'dan %70'e kadar kapasiteyle doldurulur ve karıştırıcının bütün iç hacmi içinde parçacıkların tek tek dağılması için gerekli boş hacim sağlanır. Pulluk (saban) veya kanat (kürek) şeklindeki karıştırma elemanları, yoğun eksenel ve radyal hareket oluşturarak ürünün karıştırma alanı boyunca hareket etmesine neden olur. Karıştırma elemanlarının şekli ve açısı, karıştırıcı şaftının döndürülmesi ile birlikte ve de tambur duvarının ayarlanması, ürünün tambur duvarının yüzeyinden yukarıya doğru kaldırılması sağlar. Ürün, makine çalışırken otomatik olarak boşaltılır, böylece herhangi bir ayrışma önlenir.
ÖZEL TASARIM PARÇALAYICI
PerMix Multi-chopper'ın, PTP toz karıştırıcıya kurulumuyla karıştırma işlemi sırasında var olan ve oluşan aglomeraların parçalanması sağlanır. Karıştırma elemanı ile birlikte PerMix Multi-chopper, üründe var olan topakları giderir, macunsu yapışkan oluşumları parçalar ve toz halindeki maddelerin nemlendirilmesi sırasında topaklanma oluşumunu engeller. PerMix Multi-chopper, kendi motoru tarafından bağımsız olarak çalıştırılır.
LABORATUVAR & PİLOT UYGULAMALARI
PerMix, Araştırma ve Geliştirme amacıyla laboratuvar boyutu (5L tam) ve pilot boyutu (45L'ye kadar tam) modelleri de dahil olmak üzere tüm kanatlı (kürekli) karıştırıcıları tasarlar. Küçük boyutlu makine, Ar-Ge malzemelerinin pahalı olduğu durumlarda müşteriler için çok faydalıdır, böylece müşterilerimizin ilk aşamada sınırlı bütçelerinden tasarruf etmelerine yardımcı olur. Laboratuvar ve pilot karıştırıcının iyi performansıyla, orta boy veya daha büyük bir boyuta ölçeklendirmek kolaydır.
ÖZELLİKLER VE SEÇENEKLER
 • Çeşitli malzemeler için farklı karıştırma elemanı türleri
  • PerMix esas olarak iki tip karıştırma elemanı sağlar: pulluk (PTS Pulluk Karıştırıcı için) ve kanat (PTP Paddle Karıştırıcı için). Her ikisinin de kendi avantajları vardır: saban şeklindeki eleman, yoğun ve kalın toz veya macun malzemelerinin içinden kolayca geçebilirken kürek elemanı daha geniş bir viskozite aralığını kapsayabilir.

 • Yapı malzemesi
  • Temas eden yüzeyler karbon çeliği, SS304, SS316/316L, Titanyum, Dubleks paslanmaz çelik, Hastelloy, vb. ile yapılan karıştırıcılar sunabiliyoruz. Aşındırıcı malzemeler için temas eden yüzeylerde sertleştirilmiş çelik sunuyoruz. Ayrıca yüksek hijyen ihtiyacını karşılamak için tamamı paslanmaz çelikten mikserler üretmekteyiz.

 • Sürekli operasyon
  • Aynı malzeme için saatlik büyük bir kapasiteye ihtiyaç duyulduğunda sürekli çalışan ( continue ) makineler tedarik edebiliriz. Sürekli karıştırıcılar, ürünün kütle akışının kabın girişinden karşı uçtaki boşaltmaya kadar olması bakımından kesikli karıştırıcılardan farklıdır.

 • Vakumlu kurutma ve hava alma
  • Mikserler, özel uygulamalar için vakumlu kurutma ve hava alma için tasarlanabilir.

 • Isıtma/Soğutma ceketi
  • Elektrikli ısıtıcı, termal yağ veya buhar ile ısıtma/soğutma işlemi için ceketli tekne

 • Püskürtme nozulu ve Damlama borusu
  • Püskürtme nozulları ile toza hafif sıvı eklenebilir ve damlama borusu ile viskoz sıvı eklenebilir.

 • Besleme ve Boşaltma
  • Müşteriler tarafından çeşitli besleme ve boşaltma yöntemleri seçilebilir (örneğin manuel, pnömatik, elektrikle çalıştırma).

 • Sürüş sistemi
  • Dişli motor, sikloidal redüktör, sonsuz redüktör, kayış veya zincir şanzıman vb. ile tahrik sistemi.

 • Genişletilmiş yükseklik tabanları
  • Mikserlerimizin yüksekliği müşterinin durumuna göre belirlenebilir.
GENEL UYGULAMALAR
 1. Kuru toz karıştırma: Gıda tatlandırıcı/katkı maddeleri, Sünger/kek karışımları, Kozmetik, İlaç, Çimento, Toz kauçuk
 2. Macun karıştırma: Bisküvi kremleri, Hamur, PVC macunları, Araba karoseri dolguları/macunları, Şeker/marzipan macunu, kişisel bakım macunları, Fayans yapıştırıcıları ve derzleri
 3. Islak bulamaçların karıştırılması: Filtre keki yeniden bulamaç haline getirme, Hamur, Fiber cam reçine macunu
 4. Islak granülasyon
 5. Tozların ve granüllerin sıvı kaplaması
 6. Katı ve sıvı yağ ekleme
 7. Vakumlu kurutma
 8. Sıcak havayla kurutma

© 2008-2024 Toztek Mühendislik Makine Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.
Tüm Hakları Saklıdır.
Şeyhli Mah. Ankara Cad. Vadi Sok. Aktürk Sanayi Dünyası No:6 A/50 Pendik - İSTANBUL
T: +90 216 567 70 03
F: +90 216 567 70 04
E: sales@toztek.com
İçeriğe dön