Teleskopik Dolum Şutu - Toztek Mühendislik Ltd.

Rusça
İçeriğe git
TELESKOPİK DOLUM ŞUTU
AÇIK VE KAPALI YÜKLEMELER İÇİN TOZSUZ DOLUM ŞUTLARI
Standart hacim yükleme şutları dahili malzeme istifleme konilerinden oluşur  ve yerçekimi ve ters basınç kullanarak malzeme akışını yönlendirip depolama yapar. Esnek dış boru kaçak tozları yakalayabilmek için istifleme konilerini çevreler.

Yüksek hacim yükleme şutları teleskopik tüp içinden tüp dizaynı sunar. Açık yükleme uygulamalarında tahliye tutucusu (discharge scavenger) ayrıca neopren kauçuk etekle donatılmış olup ileri toz emisyon kontrolü sağlar.

Vortex Valves Teleskopik Yükleme/Dolum Şutu

1. 4-Kablo Kaldırma Sistemi

Sektörde eşsiz, patentli 4 kablolu kaldırma dizaynı maksimum denge ve standart dolum şutlarında kullanılan 2 veya 3 kablolu sistemlere göre ve daha fazla kaldırma torku sağlar. Bu kaldırma sistemi (hoist drive system) ayrıca eşsiz 3 parçalı kasnak dizaynı ve merkeze yataklanmış bir motor barındırır.

2. Koni Malzeme Seçenekleri

Uygulamanın ihtiyacına ve
şuttan dağıtımı yapılacak ürün tipine göre Koni imal malzemesi olarak birkaç seçenek mevcuttur.

3. Otomatik kseltme Teknolojisi

Civa dolu, y
ükseklik algılayan sonda/probe, hem açık hem de kapalı tankerlere dolum yaparken otomasyon ve hızlı bir dolum prosesine olanak verir. Bu otomatik yükseltme özelliği  yükleme esnasında görsel izleme ihtiyacını ortadan kaldırır ve aşırı dolumla taşmayı önleyerek malzeme ziyanını engeller.

+ İsteğe Bağlı Asılı Kontrol Kumandası

Y
ükleme esnasında şuta tam kontrol sağlayan ve acil stop tuşlarıyla donatılmış elle tutulan asılı veya kablosuz kumandadır.

+ İsteğe Bağlı Yükleme Eteği

A
çık dolum uygulamalarında tahliye tutucusu (discharge scavenger) ayrıca neopren kauçuk etekle donatılmış olup ileri toz emisyon kontrolü sağlar.

Vortex Valves 3 Parçalı, CNC ile İşlenmiş Pah Kenarlı Makara

3 Parçalı, CNC ile İşlenmiş Pah Kenarlı Makara

CNC de işlenmiş makaraların pah kenarlı ve kablo oluklu olması, özellikle ağız açıklıklarının örtüşmemesi durumlarında, dolum şutunun uzayıp kısalması sırasında kablo aşınmasını ve sıkışmasını önemli ölçüde azaltır. Kablonun aşınmamamasıyla birlikte kablo arızalarıda azaltılır. Buna bağlı olarak bakım için ayrılan süre kısalır. Endüstri garantisi 1 yıl olan standart kaldırma kabloları ile Vortex ürünü karşılaştırıldığında Vortex olarak kendimize o kadar güveniyoruz ki kaldırma kablolarına aşınma, yırtılma ve işçilik için 10 yıl garanti vermektedir.

Vortex Valves - Merkez Motor / Seviye Ölçüm Probu

Merkez Motor

Tahrik ünitesi sistemin tam ortasına monte edilmiştir. Bu sayede
motor kullanılan üründen hem daha iyi korunmuş olur hem de ihtiyaç duyulduğunda daha kolay bakımı ve tamiri yapılabilir. Bu motor; özel bir motor/redüktör tahrik sistemi ile tümleşik standart bir fren sistemi, çift sızdırmaz rulman yatak ve dövülmüş taşıyıcı makaradan oluşmaktadır. Vortex, tüm motor ve elektronik bileşenler üzerinde 1 yıl garanti sunmaktadır.

Seviye Ölçüm Probu

Açık
dolum uygulamalarında eteğin dışına monte edilir, tankta ya da stok alanında malzeme yüksekliği arttıkça prob yavaşça yana yatar. Prob'un otomatik yükselme özelliği sayesinde motora sinyal gönderilir ve şut yavaşça yukarı çekilir. Şut ayarlanan yüksekliğe ulaştığında, besleme kapısına ya da bant konveyöre sinyal giderek akışı keser. Bu özellik sayesinde izlenme gereksinimi ve fazla dolum yapma olasığı ortadan kalkar.

Vortex Valves Yükleme/Dolum Şutu Tipleri

Yükleme Şutu Tipleri

Vortex
Dolum Şutları kapalı veya açık kamyon, yarı tankerler, vagonlar ve küçük stok alanlarında kullanılabilir. Hem standart hem de yüksek hacimli şutlar, geniş bir uygulama parametreleri ile birlikte ele alınır.

Daha fazla bilgi ve sipariş için Vortex Valves Türkiye Distribütörü: Toztek Mühendislik Ltd. ile iletişim kurun.

© 2008-2024 Toztek Mühendislik Makine Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.
Tüm Hakları Saklıdır.
Şeyhli Mah. Ankara Cad. Vadi Sok. Aktürk Sanayi Dünyası No:6 A/50 Pendik - İSTANBUL
T: +90 216 567 70 03
F: +90 216 567 70 04
E: sales@toztek.com
İçeriğe dön